Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekMateriál

Základní stavební materiál bude asi ve většině případů dřevo, tedy nějaký dřevěný desky potřebné tloušťky (ne víc jak 1cm). Stačí potom jedna tenčí deska na rovný bangy. Poté se neobejdete bez hřebíků, lepidla (něco jako "Herkules") a tlustých kovových drátů na handraily - ty nemusíte nijak svařovat, protože je stačí jenom krásně ohnout, třeba kladivem. Pozn.: můžete použít i špejle na zakončení radiusů, jako koping. Pokud budete chtít dělat radiusy budete určitě potřebovat i tvrdší karton, třeba z krabice od bot, z kterého radius vyrobíte.

ObrazekStavební postupy

Vždycky než začnete stavět nějakou překážku, mějte to pořádně promyšlený a naplánovaný, aby se vám nemohlo stát, že uprostřed práce, když už to máte skoro hotový, zjistíte ,že je to celý úplně špatně. Ještě před stavbou si dobře rozmyslete, kde budete mít umístěný radiusy, bengy a grindy, tak aby se vám na tom dobře jezdilo. To znamená umístit je tak, abyste z radiusů mohli dobře naskakovat na gridny a bengy a nepřekážely vám tam jiný objekty při rozjíždění, dopadu a grindování, taky myslete na to jestli jste pravák nebo levák, aby se vám potom nestalo, že budete muset pořád jezdit na switch. Tenhle krok si pořádně rozmyslete, je to asi to nejdůležitější na všech překážkách. Je dobrý udělat si nejdřív konstrukci ze dřeva a potom na ni přibít šikmý bengy, další radiusy, schody nebo cokoliv jinýho. Potom na to navrch přitlučte (klidně i z tenčího dřeva) desky, na kterým se bude jezdit a z kartonu dodělejte radiusy. Nakonec tam přilepte různý handraily a grindboxy podle libosti. Kovový zábradlí připevněte pomocí vrtačky a upevněte lepidlem.

TipyObrazek

Jako inspiraci je dobrý si prohlídnout internetový stránky různýjch fandů, nebo firem, jako třeba Tech Deck. Taky můžete stavět podle opravdovejch skateparků, kde je možný najít taky hodně novejch nápadů. Polepte si hotovej skatepark různejma nálepkama, nebo výstřižkama z časopisů. Vypadá to potom o hodně líp.

Stačí lego nebo nějaká jiná stará plonková stavebnice, uděláš konstrukci prekážky apolepíš jí kartónem - je to v pohodě.

Návody
Jak postavit handrail: "Potřebujete nejakou tu tyčku, pájku a cín. Jednoduše tyčky nařežeš sletuješ cínem a jeto!"

U-rampa: Co potřebujete: Lepidlo,nejlíp HERKULES,nůžky,hodně dřívek(na zpevnění),kartonu,čtvrtek A3,průhledný lepenky,samolepky nebo vytisklý obrázky nějakejch cool sk8 značek,špejle,ze železářství koupený nějaký plíšky,drát a hlavně nesmíte mít úplně křivý ruce. Jelikož je strašně moc variant, jak účko splácat do hromady, rozhod sem se, že popíšu tu svojí metodu: Vezměte si kartonovou krabici(budu jí řikat občas věc-a o rozměrech cca 50 na dýlku, 25 na vejšku a jak se vám to líbí na šířku... a za pomoci nůžek odstraňte dvě strany a vrchní (sakra nevim jak to napsat),no prostě to co se ohejbá aby se to zavřelo,taky.Když vám ztoho vznikne takový podlouhlý a hranatý účko,tak je to O.K.Teď si vemte další kartonovou desku(věc-b,měla by bejt delší než dýlka účka a vytvarujte jí tak aby ste docílili toho,že když jí(teď už ve tvaru ú)přiložíte k věci-a bude to připomínat ú-rampu,pak to tam všelijak přilepte izolepou a všim co máte po ruce.Teď,když to máte přilepený,podložte věc-b nějakym matrošem,jako např dřívkama(já použil i diskety a krabičky od CD).Pak to všechno potáhněte čtvrtkou a podle sebe si tam nalepte nějaký ty gráfka a reklamy...No a nakonec si můžete hrany polepit plíškem(je to pak parádní zvuk,když tam dáváte nějakýho grinda.

Funbox: Nejdřív si dobře rozmyslete, jak chcete aby to vypadalo,nejlepší asi je udělat si nějakej ten náčrtek na papír s přibližným rozměrem.Promyslete si,kam co dáte, aby se vám co nejlíp jezdilo.Nejdřív si postavte nějakou konstrukci ze dřeva,měla by bejt dost pevná,aby se při ježdění nezlomila.Na ní můžete potom ze stran přilepit rampy nebo šikmé bengy s nějakým zábradlím.Můžete tam dát i schody se zábradlím.Jako zábradlí je dobrý použí nějakej pevnější drát...ten přichytíte tak,že do dřeva vyvrtáte díru a do ní ho přilepíte,nebo přichitíte matičkami.